Haber

Battalgazi Belediyesi bir aylık sosyal tesis gelirini Filistin’e bağışlayacak

Malatya’da Battalgazi Belediyesi, sosyal tesislerinden elde ettiği bir aylık geliri İsrail saldırılarının devam ettiği Filistin’e bağışlama kararı aldı.

Belediye Başkanı Osman Güder, Çamlıca Toplum Tesisleri’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail’in Filistin’de yaşlı, kadın ve çocukların da dahil olduğu bir katliam gerçekleştirdiğini, bu katliamın insanlığı ve İslam alemini üzdüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı girişimlerle bu üzücü duruma son vermek istediklerini anlatan Güder, “Başta Amerika olmak üzere Batılı devletler bu katliamın devamı için ellerinden gelen maddi ve manevi her türlü çabayı gösteriyor. Ancak baktığımızda İslam dünyası, bu Batı’nın ve Amerika’nın İslam dünyasında gösterdiği tutumu görmüyoruz. Türkiye bu konuda sesini yükseltebilir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Dışişleri Bakanımız İslam ülkeleriyle, özellikle de bölgedeki devletlerle temas halindedir. Rusya ve Çin gibi Birleşmiş Milletler. Amacımız bu zulmü sona erdirmektir.” dedi.

Filistin’e belediye olarak yardım yapacaklarını belirten Güder, “Bugün sosyal tesislerimizin kasım ayı gelirlerini sembolik de olsa Filistinlilere göndermek için bir kampanya başlattık. Başlattığımız bu kampanyanın tüm dünyaya yayılmasını umuyorum. Başta Malatya olmak üzere dünyanın her yerinde belediye olarak bu hareketle üzerimize düşeni yapmış olacağız. Türkiye’nin “Birçok yerde yürüyüşler var. Herkesin hedefi bu katliamın sona ermesidir.” sözlerini kullandı.

haber-camlidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu