Ekonomi

Deprem bölgesinde yardım seferberliği sürüyor

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki depremle Türkiye yas tuttu. Ülke genelinde deprem bölgesi için yardım seferberliği devam ediyor. Vatandaşlar yardımlarını okullara getirirken, gönüllü vatandaşlar da yardımları tırlara yükleyerek bölgeye gitmesine destek oluyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeye yardım seferberliği başladı. Bölgedeki depremzedeler için Türkiye’nin birçok ilinden ve yurt dışından yardımlar yola çıkmaya devam ediyor. İstanbul Bahçelievler’de vatandaşların yardımına bölgedeki okullar da destek veriyor. spor Salonlarda toplanıp kamyonlara yükleniyor. Burada bazı hayırsever vatandaşlar kıyafetlerin kullanılabilirlik durumuna göre istifleme işlemini yapıyor. Bazı hayırseverler ise gıda maddelerini elden ele kamyonlarla dağıtıyor.

“Yardımlar çok, vatandaşlarımız çok hassas”

Yardımsever vatandaş Nurten Yılmaz, yardım çalışmalarını toplayıp organize ettiklerini belirterek, “Sabah geldim, ihtiyaç olduğu kadar gönülden burada olacağız. Yardımlar çok, vatandaşlarımız çok sıcak” dedi. Duyarlı. Allah deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yardımcısı olsun. Üzüntü içindeyiz, empati ile hareket etmeliyiz. Yapmalıyız” dedi.

Bir diğer vatandaş Elif Rana Bircan, “Burada ikinci el ve sıfır kıyafetleri ayırıyorum. Kullanılmayacak kıyafetleri çıkarıyoruz. Şu anda çok büyük bir yardım talebi var. Çalışmalarımız devam ediyor.”

Furkan Öztaş, “Birçok tır yola çıktı. Şu anda yardımlarımız devam ediyor. 3 gündür buradayım. Vatandaşlarımız yardımlarını getirmeye devam ediyor. Vatandaşların yardımları çok fazla” dedi. – İSTANBUL

haber-cermik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu