Haber

Karabağlar Belediyesi Okullarda Bakım Onarım Çalışmalarını Sürdürüyor

Karabağlar Belediyesieğitim anlayışı kapsamında acil ihtiyaç duyulan okullarda bakım onarım çalışmalarına devam etmektedir.

Yaz tatili devam ederken Karabağlar’da birçok okulda hummalı çalışmalar yürütülüyor. Yeni eğitim dönemi öncesi birçok okulda iç ve dış boya, sıva, tesisat ve kapı tamiri çalışmaları yapılıyor.

Karabağlar Cumhuriyeti Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi Ahmet Ragıp Üzümcü İlköğretim Okulu, Kazım Karabekir Ortaokulu ve İlkkurşun İlköğretim Okulu’nun dış cephe boyası tamamlandı. Şeker Mevhibe Ortaokulu ile Adil İçel İlköğretim Okulu’nun öğretmenleri ve iç duvarları da boyandı. Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’nin dış cephe boyası ve Limontepe Seniye Hasan Saray İlköğretim Okulu’nun iç duvar boyası devam ediyor.

Toplam 25 okulu kapsayan çalışmalar, okullar açılmadan önce tamamlanacak. Karabağlar Belediyesi bu işlerin yapılması için 4.150.000 liraya ihale yapmıştı.

EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZDİR!

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Belediyesi’nin tüm gücüyle geleceğimizin teminatı olan çocukların, öğretmenlerin ve ailelerin yanında olmaya devam edeceğini söyledi. Önder Selvitopu, eğitime her yönden destek vermeye devam edeceklerini vurgulayarak, “Bu çocuklar bizim yarınlarımız. Eğitim koşulları ne kadar sağlıklı olursa motivasyonları o kadar yüksek. Biz de onlar için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: ANKA / Eğitim

haber-elmali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu